Przesyłanie przedmiotów nie zawsze odbywa się w tekturowych kartonach. W przypadku niewielkich rzeczy znacznie lepiej sprawdzą się do tego koperty tekturowe, bąbelkowe, papierowe lub inne dostępne na rynku. Ważne, by wiedzieć, do czego służą i wykorzystywać je zgodnie z przeznaczeniem. Zapewni to właściwą ochronę przesyłanym przedmiotom i pozwoli uniknąć uszkodzeń w czasie transportu. Pozwoli też w pełni wykorzystać ich potencjał, który czasem bywa niedoceniany.

Koperty tekturowe i bąbelkowe nie są może tak często wykorzystywane, jak zwykłe papierowe koperty, które znajdują zastosowanie do przesyłania listów, ale są niezastąpione w przypadku, gdy zależy nam na przesłaniu innych przedmiotów o niewielkich gabarytach. Co takiego można do nich spakować?

Koperty bąbelkowe – kiedy można je wykorzystać?

Zarówno koperty tekturowe, jak i bąbelkowe znalazły powszechne zastosowanie w sklepach internetowych. Należy jednak zaznaczyć, że są to sklepy o zdecydowanie odmiennym asortymencie. Koperty bąbelkowe doskonale sprawdzają się do zabezpieczania i pakowania niewielkich przedmiotów. Nierzadko są to produkty podatne na uszkodzenia, takie jak drobna elektronika albo biżuteria. Budowa koperty sprawia, że umieszczone w niej przedmioty zyskują doskonałą ochronę. Papierowa koperta, która od wewnątrz wyściełana została bąbelkową folią, zabezpiecza przesyłane przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Chroni je przed przypadkowym zgnieceniem, pęknięciem, uszkodzeniem na skutek drgań czy wstrząsów.

Koperty tekturowe nie tylko w sklepach internetowych

Koperty tekturowe może i są wykorzystywane na mniejszą skalę niż koperty bąbelkowe, pozostają jednak niezastąpione podczas przesyłania takich produktów jak książki, drukowane magazyny i czasopisma. Chętnie wykorzystują je między innymi internetowe księgarnie, wydawnictwa i domy wysyłkowe. Wyprodukowane z wielowarstwowej tektury falistej stanowią doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zagniecenie albo naderwanie. Chronią też przed mocnym naciskiem, co można wykorzystać przy przesyłaniu płyt CD lub DVD. Koperty tekturowe są też wygodne w użytkowaniu. Wyposażone w samoprzylepny pasek w łatwy sposób zostaną zabezpieczone przed otwarciem. Przesyłamy w nich zresztą nie tylko książki i czasopisma. Może się zdarzyć, że z kopert tekturowych będą korzystać urzędy oraz różne instytucje, które będą musiały przesyłać dokumenty.

Koperty papierowe RBD do wielu zadań

Powszechnie wykorzystywane są natomiast koperty RBD rozszerzalne. Można w nich zmieścić przedmioty o nieco większych gabarytach niż w standardowej kopercie. Doskonale sprawdzają się do przesyłania oraz przechowywania dokumentów, w tym wielostronicowych opracowań, dokumentacji i umów. Koperty RBD znajdują zastosowanie w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Wykorzystywane są też w branży e-commerce, gdzie służą między innymi do wysyłki odzieży, a także książek, prasy, czy większej korespondencji. Ich zaletą jest to, że są odporne na rozerwanie i wyposażone w samoprzylepny pasek, który zabezpiecza zawartość przed wypadnięciem z koperty.

Koperty z okienkiem znane niemal każdemu

Koperty z okienkiem są powszechnie stosowane przez banki i wiele urzędów. Umieszczone w nich pismo z danymi teleadresowymi składane jest w taki sposób, by dane adresata były widoczne w okienku. To znacznie usprawnia pracę oraz wysyłkę, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z korespondencją wysyłaną na szeroką skalę. Koperty z okienkiem sprawiają, że nadawca nie musi wpisywać na kopercie danych adresata, bo te zostały już umieszczone na liście.

Koperty z nadrukiem mają wiele zalet

Zarówno instytucje, jak i przedsiębiorcy mogą zdecydować się na korzystanie z kopert z nadrukiem. Na nadruku umieszcza się zwykle logo firmy albo hasło reklamowe. Możliwości może być jednak znacznie więcej. Warto zwrócić uwagę, że koperty z nadrukiem są stosunkowo niedrogą formą reklamy, która przez wielu bywa obecnie niedoceniana.

Szeroki wybór kopert sprawia, że z łatwością dopasujemy je do określonych potrzeb. Koperty tekturowe, bąbelkowe, czy z nadrukiem? Wszystko zależy od tego, do czego chcesz je wykorzystać.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge