Na co dzień, w pracy biurowej, podczas przeprowadzki czy szykowania się do remontu. Na halach, pośród magazynów i w trakcie transportu. W tych miejscach i okolicznościach wykorzystywane są różnego rodzaju taśmy. Dzięki nim można zabezpieczać ładunki, chronić zawartość pakunków przed wzrokiem osób niepożądanych, jak i korzystać z dodatkowej reklamy decydując się na nadruki. Jakie rodzaje taśm mamy do wyboru? Którą z nich i do czego wykorzystać?

Taśmy pakowe – uniwersalne i wielozadaniowe

Do najbardziej popularnych taśm należą taśmy pakowe. Zwykle szerokie, transparentne lub szare, o dobrych właściwościach klejących. Najlepiej sprawdzają się podczas zabezpieczania pakunków na czas transportu. Gwarantują bowiem, że karton nie ulegnie zniszczeniu, a zawartość nie będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych.

Dokładnie oklejone taśmą pakową kartony stają się wytrzymalsze, stabilniejsze i łatwiejsze do przenoszenia. Tę właściwość wykorzystują zarówno osoby prywatne, jak i firmy, głównie sklepy internetowe. Tak dla jednych, jak i drugich bardzo ważne jest, aby szykowane do wysyłki zamówienia lub układane na strychu kartony z rzeczami nie uległy żadnym uszkodzeniom.

Taśmy pakowe są uniwersalne i oferują szerokie możliwości zastosowania pod względem branż, w których są wykorzystywane. Na rynku znajdujemy je w różnych rozmiarach i kolorach, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem do rodzaju zabezpieczanego pakunku. Ponadto taśmy o dobrych właściwościach klejących nie ulegają zniszczeniu nawet wtedy, gdy paczki transportowane są w upalne lub mroźne dni.

Taśmy pakowe z nadrukiem – niedrogi sposób na reklamę

Chętnie wykorzystywane są także taśmy pakowe nadające się do wykonania nadruku. Z tego sposobu na reklamę korzystają firmy, które chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Na takich taśmach można umieścić dowolny napis reklamowy, logo, firmowe informacje. Cokolwiek, co ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta.

Taśma pakowa z nadrukiem nie należy do drogich akcesoriów, a zasięg reklamowy, jaki oferuje, jest właściwie nieograniczony. Zabezpieczony nią pakunek przechodzi przez wiele rąk. Począwszy od osób zajmujących się pakowaniem, przez magazynierów i kierowców dostarczających paczki do odbiorców. Każda z tych osób to potencjalny klient. Przemyślany nadruk może zatem stanowić dodatkową reklamę. Wyróżnia się spośród większości zwykłych paczek, które pracownicy i osoby postronne traktują tylko jako kolejne zadanie do wykonania.

Nadruki na taśmach przydają się również w sytuacjach, gdy trzeba odgrodzić jakiś teren. Oznaczyć, gdzie i dlaczego nie wolno wchodzić lub się poruszać. To prosty i efektywny sposób na zabezpieczenie wybranego obszaru.

Taśmy polipropylenowe

Do stabilizowania ładunków na paletach oraz pakowania rozmaitych paczek stosuje się także taśmy polipropylenowe, tak zwane bandujące. Spośród wszystkich dostępnych na rynku taśm, to właśnie one wyróżniają się największą stabilnością i dużą odpornością na odkształcenia. Te właściwości pozwalają na ich zastosowanie do zabezpieczania zarówno małych, średnich, dużych, jak i lżejszych oraz cięższych przesyłek bądź palet.

Zaletą taśmy propylenowej jest brak osadu rdzy na ładunkach, co z kolei jest wadą taśm stalowych. Polipropylenowej taśmy można używać przy zastosowaniu automatów i półautomatów do taśmowania, a także ręcznych i akumulatorowych urządzeń do taśmowania.

Tak duża różnorodność taśm o odmiennych właściwościach sprawia, że w zależności od rodzaju, wielkości i masy ładunku, a także potrzeb indywidualnych czy biznesowych, można je dobrać zgodnie z oczekiwaniami.

Artykuł przygotowano przy współpracy z

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge