Zmiana miejsca zamieszkania i związana z tym przeprowadzka to spore wyzwanie. Należy pamiętać o wielu formalnościach, takich jak uaktualnienie danych we wszystkich urzędach oraz instytucjach. Warto już wcześniej sporządzić listę tych, które trzeba będzie powiadomić. Konieczne jest też zabezpieczenie wszystkich mebli, sprzętów i przedmiotów codziennego użytku, by nie ucierpiały w trakcie transportu. Planując przeprowadzkę odpowiednio wcześnie, można uniknąć wielu wpadek i niepotrzebnych strat w postaci uszkodzeń przewożonych przedmiotów.

By wszystko przebiegło sprawnie i bez zbędnego stresu, zaplanuj przeprowadzkę na kilka miesięcy przed jej terminem. Weź do ręki kartkę oraz ołówek i zanotuj, jakie instytucje będziesz musiał zawiadomić o tym, że zmieniłeś adres. Zrób też listę przedmiotów, które będziesz mógł spakować dużo wcześniej, by nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Na osobnej liście zapisz te przedmioty i rzeczy osobiste, których używasz najczęściej i będziesz musiał pozostawić je do spakowania w ostatnim dniu przed przeprowadzką, a potem rozpakować zaraz po przyjeździe do nowego mieszkania.

Przeprowadzka to dobra okazja, by zrobić niezbędne porządki

W przygotowaniu do przeprowadzki i jej sprawnym przeprowadzeniu pomoże stworzenie spisu przedmiotów, które można spakować wcześniej i tych, które będą potrzebne do ostatniego dnia przed przeprowadzką. To znacznie ułatwia zadanie i pomaga uporządkować nasze działania. Pozwala też uniknąć niepotrzebnego stresu.

Rzeczy, które dużo wcześniej można umieścić w kartonowych pudłach to między innymi sezonowa odzież. Warto zrobić jej przegląd i spakować ubrania, których nie będziemy nosić do dnia przeprowadzki. Można umieścić w nich również tę odzież, którą nosimy wyjątkowo rzadko. Pakowanie będzie też doskonałą okazją do przeprowadzenia prac porządkowych. Wszystkie przedmioty, które nie są nam już potrzebne, można oddać innym osobom, a jeśli są w złym stanie – wyrzucić. Nie warto przewozić ich do nowego mieszkania, jeśli i tak nie będziemy ich już używać.

Wszystkie przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć

Podczas przeprowadzki meble, sprzęty gospodarstwa domowego i inne przedmioty codziennego użytku narażone są na różne uszkodzenia. Mogą zostać stłuczone, obite lub porysowane. Wiele zależy od tego, jak bardzo podatne są na zniszczenie i w jaki sposób zostaną przez nas zabezpieczone. Warto skorzystać tu z odpowiednich akcesoriów do pakowania. Dostarcza ich producent opakowań, które wykorzystuje się też w branży e-commerce i w różnych gałęziach przemysłu.

Podczas przeprowadzki przydadzą się z pewnością kartonowe pudełka. Dodatkowo warto wykorzystać też wypełniacze do paczek oraz folię bąbelkową. Ta ostania może posłużyć do owijania przedmiotów, dzięki czemu zyskają doskonałą amortyzację podczas transportu. Można jej też używać jako wypełniacza do paczek, wkładając ją w puste przestrzenie pomiędzy kartonem a pakowanym przedmiotem. W ten sam sposób można wykorzystać poduszki powietrzne.

Podczas pakowania szczególnej uwagi wymaga szkło, naczynia, sprzęt AGD, RTV oraz elektronika. Pamiętaj, że ta ostatnia jest szczególnie wrażliwa na wstrząsy. Warto ją więc właściwie zabezpieczyć poprzez zastosowanie wspomnianych wcześniej wypełniaczy oraz owinięcie materiałem, które zamortyzuje wszelkie drgania, ograniczając tym samym ryzyko uszkodzeń.

Przeprowadzka nie musi przyprawiać o zawrót głowy, jeśli wcześniej dobrze ją zaplanujesz. Przygotuj sobie listę zadań, które masz do wykonania i systematycznie ją realizuj. Wtedy z pewnością o niczym nie zapomnisz, a wszystkie przedmioty dotrą bezpiecznie na miejsce docelowe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge