Przydomową przestrzeń można aranżować na wiele sposobów, raz utrzymując ją w stylu nowoczesnym, kiedy indziej wprowadzając sielski klimat. Drewniane dekoracje do ogrodu sprawdzą się w niej doskonale niezależnie od zaproponowanego przez inwestora stylu. Drewniane altany, pergole, czy ogrodowe trejaże mogą urozmaicić przestrzeń, dodać jej wyrazistości i ocieplić. Poza takimi konstrukcjami w ogrodzie mogą się też znaleźć domki dla ptaków, rzeźby, drewniany domek na drzewie i wiele innych ozdób. Ich dobór warto uzależnić od stylu, w jakim została utrzymana przestrzeń, dzięki czemu cała aranżacja wygląda efektownie i tworzy harmonijną całość. 

Drewniane dekoracje do ogrodu mogą mieć różne przeznaczenie. Czasem wprowadza się je do aranżacji tylko dla efektu wizualnego. Ich zadaniem może być nadanie przestrzeni charakteru lub stworzenie wrażenia przytulności. Zdarza się też, że mają bardziej praktyczne zastosowanie. Przykładem są pergole, które zacieniają miejsce wypoczynku albo drewniany plac zabaw dla dzieci. Warto też zwrócić uwagę na to, jak takie dekoracje komponują się z całą aranżacją.

Drewniane dekoracje do ogrodu, jego wyposażenie i stylistyka

Jak już wspomnieliśmy na początku, kluczowe znaczenie dla doboru odpowiednich drewnianych ozdób ma stylistyka ogrodu. Nie w każdej przestrzeni będą dobrze wyglądać drewniane figurki, czy stare drewniane wiadro wykorzystane jako donica dla kwiatowej kompozycji. O ile takie ozdoby dobrze sprawdzą się w ogrodzie w stylu wiejskim, o tyle w tym, który został zaprojektowany w stylu nowoczesnym już niekoniecznie. Dlatego zawsze należy dostosowywać drewniane dekoracje do ogrodu do stylistyki przestrzeni.

Kwestią, którą należy przy tym uwzględnić, jest rodzaj zastosowanych w ogrodzie materiałów. Na szczęście drewno bardzo dobrze komponuje się z kamieniem, cegłą, piaskiem, żwirem, kostką brukową i wieloma innymi materiałami. Bardzo dobrze wygląda też na tle ogrodowej roślinności. Drewniane dekoracje do ogrodu świetnie prezentują się z zestawami mebli wypoczynkowych wykonanych z tego samego materiału, czyli z drewna. Równie dobrze mogą wyglądać jednak również wtedy, gdy znajdą się w pobliżu mebli technorattanowych, aluminiowych albo wykonanych z wysokiej jakości tworzywa, które imituje rattan.

Jakie drewniane elementy architektoniczne mogą się znaleźć na terenie ogrodu?

Aranżując przydomową przestrzeń, można wybierać spośród wielu możliwości dekorowania drewnem. Efektownie będą prezentować się drewniane altany, których duża różnorodność pozwala na dopasowanie ich architektury do stylistyki ogrodu; a także modne ostatnio pergole. Zaletą tych ostatnich jest to, że ustawione nad tarasem albo kamiennym patio zacienią przestrzeń, dając przy tym wytchnienie podczas upalnych dni. Z powodzeniem posłużą też jako podpora dla pnących roślin.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też drewniane place zabaw oraz efektowne trejaże. Dekoracją dającą nieco intymności i prywatności domownikom są drewniane panele, które mogą posłużyć do osłonięcia się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Inwestor może też zainwestować w drewniany mostek, który połączy dwie strony cieku wodnego albo w nieduże drewniane figurki. Do ozdoby może też wykorzystać drewnianą, starą studnię, wóz albo pochodzące od takiego wozu koło, a nawet konar lub korzeń ściętego drzewa.

Możliwości jest naprawdę wiele, a drewniane dekoracje do ogrodu doskonale sprawdzają się jako ozdoba.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge