Aranżacja ogrodu wymaga wyczucia smaku i znajomości tematu. Jakie rozwiązania dostępne są teraz na rynku? Propozycją, która może przekonać wielu użytkowników, są drewniane meble do ogrodu. Cenimy je za ich niepowtarzalny urok, uniwersalność i naturalny materiał. Ten ostatni ma ogrom zalet, ale nie jest też wolny od wad. Jeśli je poznamy, będziemy mogli wykorzystać potencjał, jaki drzemie w drewnianych meblach i przedłużyć ich żywotność.

Drewniane meble do ogrodu to wciąż jedna z najczęściej wybieranych alternatyw przy urządzaniu przestrzeni wokół domu. Ponadczasowy materiał, który od lat towarzyszy człowiekowi, przekonuje wiele osób. Co wyjątkowego kryje się w takich meblach, że rezygnujemy dla nich z innych, bardziej nowoczesnych i modnych obecnie rozwiązań?

Drewniane meble do ogrodu i ich liczne zalety

Wykonane z drewna meble mają wiele atutów. Jednym z nich jest to, że bardzo efektownie wyglądają na tle ogrodowej roślinności. Świetnie się z nią komponują i tworzą razem ładną, harmonijną całość. Naturalny materiał, z którego wykonuje się takie meble, to kolejna ceniona przez nas zaleta. Należy pamiętać, że jest on przyjazny dla alergików, bo nie wywołuje reakcji uczuleniowej. Drewniane meble do ogrodu dają przyjemne wrażenia estetyczne i są miłe w dotyku. Doskonale komponują się też z innymi materiałami, zarówno tymi naturalnymi, jak i sztucznymi. Mogą być zestawiane między innymi z cegłą (np. ceglany mur), kamieniem (kamienne patio), szkłem (szklany blat) i wieloma innymi.

Co jeszcze lubimy w takich meblach? Osobiście bardzo cenię sobie piękny kolor materiału oraz naturalny rysunek słojów, który można na nim podziwiać. Wiele gatunków drewna wykorzystywanego do produkcji mebli sprawia, że mamy tu do czynienia z dużą różnorodnością – od drewna o bardzo jasnej barwie, po ciemną albo wpadającą w odcień czerwieni. Takie meble mogą zagościć na naszym tarasie, balkonie albo w ogrodzie ustawione bezpośrednio na trawie.

Czy to oznacza, że drewniane meble do ogrodu nie mają żadnych wad? – Oczywiście, że mają i to bardzo istotne. Jedną z nich jest podatność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Pozostawione na zewnątrz bez opieki ze strony użytkowników drewniane meble szybko zaczną niszczeć.

Jak radzić sobie z wadami drewnianych mebli?

Na wszystko jednak są sposoby. Również na przedłużenie żywotności drewnianych mebli. Jak można to zrobić. Wystarczy otoczyć je odpowiednią opieką. Impregnacja i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane raz w roku są tutaj kluczowe. W tym celu należy stosować odpowiednie preparaty. Do wyboru są lakiery, oleje, bejce oraz lakierobejce. Niektórzy decydują się na malowanie drewna farbą, jednak w tym przypadku rysunek słojów nie będzie tak dobrze widoczny.

Inną wadą drewnianych mebli jest ich ciężar. Solidne meble sporo ważą i przestawienie ich w inne miejsce wymaga krzepy. W przypadku dużego stołu z pewnością będą do tego potrzebne przynajmniej dwie osoby.

Drewniane meble do ogrodu spełniają oczekiwania wielu użytkowników. W połączeniu z miękkimi poduszkami mogą stworzyć komfortową strefę wypoczynku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge