Technorattanowe meble estetyką nawiązują do naturalnej plecionki z rattanu, funkcjonalnością zaś i trwałością dorównują najlepszym wykonaniom. Można przy tym liczyć na modne propozycje, w tym kształty, kolory i zestawy, które pasują do różnorodnych aranżacji ogrodowych.

Dlaczego jeszcze warto postawić na unikalną plecionkę technorattanową?

Technorattanowe meble i ich właściwości

Technorattan to tworzywo sztuczne, lecz specjalnie wzmocnione. Dzięki temu zyskuje na pożądanych właściwościach, takich jak trwałość i wytrzymałość. Tak wykonane meble ogrodowe są odporne na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych.

Meble bazujące na tym surowcu, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/, nie poddają się działaniu niskiej i wysokiej temperatury, opadów, wilgoci, promieniowaniu słonecznemu. Nie odbarwiają się, nie tracą na swoich właściwościach i walorach estetycznych niezależnie od tego, czy są użytkowane upalnym latem, czy podczas mroźnych dni.

To jedne z niewielu produktów, które z powodzeniem można użytkować przez cały rok, nie martwiąc się o ich stan.

Łatwa pielęgnacja

Technorattan jest odporny nie tylko na działanie warunków pogodowych. Podczas rodzinnych biesiad w ogrodzie i spotkań ze znajomymi, trudno uniknąć rozmaitych zabrudzeń. Pojawiają się plamy z kolorowych napojów lub tłustych dań. O ile takie zabrudzenia w przypadku materiałów naturalnych mogą być trudne do usunięcia, o tyle na technorattanowych meblach nie stanowią najmniejszego problemu.

Do czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, ewentualnie roztwór wody z delikatnym środkiem myjącym, np. płynem do naczyń.

Technorattanowe meble ogrodowe nie wymagają także żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych – ani przed rozpoczęciem sezonu, ani też po jego zakończeniu. Wystarczy osłonić je specjalnym pokrowcem ochronnym lub uniwersalną plandeką, na czas, kiedy nie będą użytkowane, a przed ponownym zastosowaniem odkryć, i gotowe!

Ciekawa estetyka

Wśród mebli ogrodowych z technorattanu można znaleźć krzesła, fotele, leżaki, stoliki, podnóżki – zarówno pojedyncze elementy wyposażenia zielonej, przydomowej przestrzeni, jak i całe zestawy. Ciekawą propozycją są meble modułowe, które można ze sobą dowolnie zestawiać.

Każdy z tych produktów cechuje są wyjątkową estetyką, przypominającą prawdziwy rattan. Do tego szeroka paleta kolorów i kształtów sprawia, że każdy ogród może zyskać na zastosowaniu technorattanowych mebli.

Nie tylko do ogrodu

Jeszcze jeden atut, o którym warto wspomnieć, to funkcjonalność technorattanowych mebli ogrodowych. Poza zieloną przestrzenią możemy je bowiem zastosować na tarasie, balkonie, a nawet w domowych wnętrzach, w których chcemy wprowadzić wakacyjny klimat. W każdym z tych miejsc stają się praktycznym i komfortowym wyposażeniem.

W trendach obejmujących wyposażenie do ogrodu znajduje się sporo miejsca dla technorattanowych wykonań. Znajdźmy i my dla nich przestrzeń na swojej posesji.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge