Przechowywanie w ogrodzie to bardzo ważny temat. Nie chodzi przecież jedynie o to, by mieć uporządkowaną zieloną przestrzeń, lecz również o bezpieczeństwo poruszania się po ogrodzie. Ponadto spójna aranżacja, tak pieczołowicie planowana, w żadnym wypadku nie lubi chaosu. I wreszcie pod tuptającymi wszędzie nóżkami dziecięcymi, nie powinny się pojawiać ostre narzędzia. Jakie produkty przydadzą się do uporządkowania zielonej przestrzeni?

Przechowywanie w ogrodzie – co musisz schować?

Do wyboru pośród artykułów służących przechowywaniu, mamy szafy, domki narzędziowe oraz skrzynie, w tym balkonowe. Różnią się one nie tylko konstrukcjami i rozmiarami, ale również pojemnością. To zaś wpływa na możliwość zagospodarowania wewnątrz oraz decyduje o tym, jakie elementy uda się pomieścić w środku. Co wybrać?

Jeśli zaczynamy od porządkowania tarasu lub balkonu, możemy postawić na typowe skrzynie balkonowe. Nie są zbyt duże, dlatego zajmują niewiele miejsca. Pomieścimy w niech jednak podstawowe narzędzia użytkowane na balkonie lub tarasie, na przykład do przesadzania roślin i podlewania. Ponadto warto tu umieścić poduszki, które w ciepłych dniach układamy na fotelach, krzesłach i leżakach. Podczas niepogody lepiej, aby były schowane. Chodzi o to, by nie zostały poddane działaniu wilgoci, niskiej temperatury czy silnym promieniom słonecznym, bo łatwo o ich zniszczenie.

W ogrodzie mamy już znacznie więcej rzeczy wymagających uporządkowania. Przechowywanie w ogrodzie zacznijmy od podzielenia na kategorie wszystkich elementów, które wymagają zaplanowania odpowiedniego miejsca. Na pewno będziemy musieli znaleźć odpowiednią szafkę czy domek narzędziowy, w którym poukładamy wszystkie narzędzia ogrodnicze oraz te używane podczas majsterkowania. Przyda się miejsce na tekstylia ogrodowe – poduszki, obrusy, materace. Ponadto coś, w czym uda się przechować jedynie dziecięce zabawki, aby najmłodsi mogli sami po nie sięgać, bez ryzyka urazów ze względu na natknięcie się na ostre narzędzia ogrodnicze.

Szafka czy domek narzędziowy?

Szafa na narzędzia i innego rodzaju artykuły, to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy stawiać oddzielnego domku narzędziowego. Można ją ulokować w garażu bądź nieopodal altany czy w dowolnym innym miejscu. Byleby była pod ręką, a w jej wnętrzu znalazło się miejsce na najczęściej użytkowane produkty.

Gdy w grę wchodzie przechowywanie w ogrodzie kosiarki, podkaszarki, dużych koszy, mebli ogrodowych oraz mnóstwa innych artykułów, warto poszukać domku narzędziowego. Jego rozmiary mogą być znacznie większe niż typowej szafy narzędziowej, dlatego zyskujemy na oczekiwanej pojemności. Wnętrze jesteśmy w stanie zagospodarować zgodnie z własnymi potrzebami oraz rodzajem przechowywanych artykułów.

Jak wybierać?

Niezależnie od tego, czy postawimy na szafę, domek czy skrzynię, musimy zwracać uwagę na jakość wykonania. Pod tym pojęciem kryją się materiały, na których bazuje dany produkt do przechowywania, trwałość połączeń oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej szafy, domki czy skrzynie pozostają na zewnątrz przez cały rok. Muszą zapewniać należytą ochronę przechowywanych rzeczy, niezależnie od temperatury czy opadów.

Nie zapominajmy o estetyce. W końcu nie po to zatrudnialiśmy architekta krajobrazu, a następnie długo szukaliśmy wszystkich roślin, mebli i ozdób, by przechowywanie w ogrodzie oznaczało utratę stworzonej aranżacji. Bądźmy jednak spokojni – estetyka oferowanych produktów może być na naprawdę wysokim poziomie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge