W jaki sposób zaaranżować nowoczesne wnętrze, by było efektowne pod względem wizualnym i spójne stylistycznie? Z pewnością należy pamiętać o doborze odpowiednich materiałów, faktur i kolorów. Dotyczy to zarówno wyposażenia oraz mebli, jak i dodatków i elementów wykończeniowych. Bardzo istotny jest wybór właściwego osprzętu elektrycznego. Znaczenie ma zarówno jego wygląd, jak i funkcjonalność. Należy pamiętać, że nowoczesne wnętrza nie lubią przepychu i bogactwa. Charakteryzują się natomiast prostotą i minimalizmem. Dlatego dobrze sprawdza się w nich osprzęt marki Livolo.

Livolo to dotykowe włączniki do sterowania oświetleniem, roletami oraz żaluzjami. Wyróżnia je efektowny design, który doskonale sprawdza się w minimalistycznych, ale nowoczesnych wnętrzach. Zamiast klasycznego przełącznika, mamy tu całkowicie gładki, przylegający płasko do ściany panel sterowania. Wykonany z wysokiej jakości materiału charakteryzuje się doskonałą prezencją i prostotą.

Osprzęt Livolo – efektowny design

W ciągu minionych lat zdążyliśmy się przyzwyczaić, że światło włączamy za pomocą klasycznych przełączników. Tymczasem na rynku pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania. Włączanie oświetlenia za pomocą dotyku umożliwia panel sterowania wyposażony w dotykowy sensor. Taki panel wygląda niezwykle nowocześnie, wręcz futurystycznie. Ogromna w tym rola zastosowanego materiału. Panel sterowania jest bowiem wykonany z hartowanego szkła, które bardzo dobrze wpisuje się w stylistykę nowoczesnych aranżacji. Warto zwrócić uwagę, że osprzęt Livolo dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Zobaczymy to, odwiedzając stronę Gajwer.pl. Najbardziej popularne wśród użytkowników są panele w kolorze czarnym, białym, szarym oraz złotym, ale spotkać również osprzęt w innych barwach. We wnętrzu można dobierać je na zasadzie podobieństwa do koloru ściany albo kontrastu ze ścianą. Pośrodku dotykowego panelu znajduje się oznaczony graficznie za pomocą kółka dotykowy sensor. Wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca, by za jego pomocą włączyć albo wyłączyć oświetlenie.

Funkcjonalność dotykowych włączników

Jednak efektowny design to jeszcze nie wszystko. W nowoczesnych wnętrzach liczy się przecież funkcjonalność. Tej natomiast włącznikom Livolo nie można odmówić. Dotykowe panele są wygodne w użytkowaniu i doskonale sprawdzają się w różnych wnętrzach. Sterowanie oświetleniem może odbywać się zarówno za pomocą dotyku, jak i zdalnie za pomocą pilota. W tym drugim przypadku należy jednak wybrać włączniki oznaczone symbolem “R”. Taki osprzęt współpracuje z pilotem i umożliwia włączanie i wyłączanie lampy bez podchodzenia do panelu włącznika.

Zaletą jest też modułowa budowa włączników. Dzięki niej inwestor, stosując osprzęt Livolo,  może w wielokrotnej ramce umieścić obok siebie włączniki przeznaczone do sterowania oświetleniem, roletami albo żaluzjami, gniazda elektryczne, ściemniacze światła oraz przyłącza multimedialne. To pozwala na dowolne komponowanie i zestawianie różnych elementów osprzętu w zależności od potrzeb użytkowników. To ogromne ułatwienie, które stwarza we wnętrzu szerokie możliwości aranżacyjne.

Kolejnym atutem włączników Livolo jest ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Panel wykonany z wysokiej jakości materiału nawet po wielu latach użytkowania nadal wygląda doskonale i dobrze prezentuje się we wnętrzu. Warto zwrócić uwagę również na to, że włączniki mają szczelną obudowę, dzięki czemu będą bezpieczne dla użytkowników przy przypadkowym zachlapaniu wodą. Nie stworzą też zagrożenia na wypadek pożaru, a to dlatego, że zostały wykonane z niepalnych materiałów.

Liczne zalety osprzętu Livolo sprawiają, że coraz częściej zaczyna gościć we wnętrzach naszych domów. Bardzo dobrze prezentuje się w aranżacjach nowoczesnych, ale może znaleźć zastosowanie również w mieszkaniach urządzonych w innym stylu. Jego funkcjonalność gwarantuje użytkowników bezpieczeństwo i wygodę podczas codziennego użytkowania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge