2022 przyniósł sporo nowości na rynku wnętrzarskim. Warto przyjrzeć się propozycjom oświetlenia, bo to jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Lampy spełniają funkcje praktyczne, podkreślają walory wizualne każdego wystroju, a także odpowiadają za budowanie atmosfery wnętrza.

Jakie produkty w tym roku proponują projektanci? Co znajdziemy nowego w tegorocznych trendach, a co już znanego, ale w nieco innym wydaniu? Sprawdzamy!

Lampy podłogowe – jako dekoracja

Lampy podłogowe pokochaliśmy za prostotę, minimalizm, a do tego walory estetyczne. Dostępnych jest mnóstwo modeli, dlatego bez problemu można je dopasować do dowolnego wystroju wnętrza. Są one również funkcjonalne. Wśród nich znajdziemy modele z regulacją lub bez, z abażurem, kloszem, ze źródłem światła umieszczonym na wysięgniku albo konstrukcję klasyczną. Takie propozycje posiada sklep https://lampy.it/.

Niezależnie od tego, który model przypadnie nam do gustu, miejmy na uwadze, że tegoroczne trendy stawiają na ich walory dekoracyjne. Jeśli więc szukamy elementu wyposażenia, który przyciągnie uwagę, podkreśli charakter wnętrza i sam w sobie będzie wyjątkową ozdobą, wybierzmy lampę podłogową. Ustawmy ją nieopodal okna lub w pewnej odległości od ściany. Stawiamy na to, by była ozdobą, a w drugiej kolejności oświetlała. Choć połączenie jednego i drugiego jest jak najbardziej możliwe!

Stylowe i praktyczne kinkiety

Kinkiety w 2022 roku nie zostają w tyle. Te lampy ścienne goszczą od lat w naszych wnętrzach, ale teraz doczekały się oczu skierowanych właśnie na nie. Co więcej, choć przywykliśmy do stosowania ich w sypialniach, kącikach czytelniczych lub w korytarzach, z powodzeniem znajdziemy dla nich miejsce w innych przestrzeniach.

Kinkiet obok lustra łazienkowego lub tego, które zostało zawieszone w salonie nad komódką. Kinkiet w kuchni, jadalni, w strefie przeznaczonej do pracy zdalnej. Możliwości jest całkiem sporo. Odpowiednio dobierając konstrukcję zyskamy na przyjaznej atmosferze i klimacie wnętrza. Kinkiet może mieć elastyczne ramię, aby w sypialni sprawdzał się podczas czytania książki lub w porze nocnej, kiedy to potrzebna jest tylko nikła poświata, by dotrzeć do ubikacji.

Eko design nadal w modzie

Ekologiczne trendy wciąż są na topie. W tym roku wybieramy zatem konstrukcje lamp, które bazują na naturalnych surowcach. Doskonale nam znane lampy papierowe nadają wnętrzom lekkości, a oryginalne kształty wpisują się w charakter rozmaitych wystrojów. Te propozycje dobrze jednak znamy.

Jeśli szukamy połączenia eko i czegoś nietypowego, znajdźmy miejsce dla kloszy i abażurów z materiałowej plecionki. Alternatywą są lampy wiklinowe i ulubiony klasyk, czyli konstrukcje drewniane. Ażurowa, pleciona lub materiałowa oprawa światła daje niesamowite efekty świetlne, a do tego sprawia, że wnętrza stają się bardzo ciepłe i przytulne.

Wśród eko propozycji oświetleniowych znajdujemy wykonania proste i dość surowe, idealne do połączenia z designem nowoczesnym. Mogą to być także modele bliższe klimatom boho, a nawet retro.

Oświetlenie industrialne – nie tylko w loftach

Oświetlenie industrialne wydaje się nie mieć sobie równych. Metalowe klosze, proste, minimalistyczne lampy, geometryczne podstawy, niczym nieosłonięte żarówki i ażurowe oprawy. Choć takie oświetlenie wydaje się być surowe i mało ciekawe, w praktyce jest wręcz przeciwnie. Ciepła barwa światła, odpowiednie ustawienie, tło dla lampy lub stworzenie z niej praktycznej dekoracji, to sposób na ubarwienie i ożywienie dowolnego wnętrza.

Co wybrać? To, co podkreśla aranżację, łączy funkcjonalność z dekoracyjnością i odpowiada naszym indywidualnym gustom.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge