Sezon 2020 to połączenie trendów, które obowiązują już od kilku lat, ale i kilku nowości. Dzięki temu możemy cieszyć się aranżacjami, które zaskakują bardzo pozytywnie. Pośród modnych dziś propozycji nie zabrakło miejsca na ciekawą kolorystykę, geometryczne kształty oraz lubiane surowce. Jak dobierać lampy podłogowe, które wciąż pozostają w trendach, ale chcemy, by odzwierciedlały dzisiejsze propozycje modowe?

Lampa podłogowa w kolorach wprost z loftów

Z loftami i aranżacjami industrialnymi kojarzymy kolory złota, miedzi i srebra. Te barwy na dobre wpisały się w modne wnętrza, które urządzamy już od kilku lat. W sezonie 2020 są ujęte w jeszcze ciekawszym wydaniu, bo w połączeniu z geometrycznymi kloszami i intrygującymi konstrukcjami oświetleniowymi. Stawia się zatem wciąż na lampy podłogowe, ale właśnie w tej tonacji.

Wspomnieliśmy o trzech barwach, które kojarzą się z wnętrzami industrialnymi. Przywodzą one na myśl także elegancję i luksus. Mogą to być wydania błyszczące bądź matowe, w zależności od potrzeb danej aranżacji. Z lampami podłogowymi komponują się idealnie. Możemy bowiem liczyć na szerokie klosze, które rozpraszają ciepłe światło. W ten sposób buduje się atmosferę wnętrz. Wystarczy wybrać swój ulubiony sklep z oświetleniem, znaleźć lampę podłogową w rozmiarze, który będzie odpowiedni do danego metrażu, nie zapominając o jej kolorystyce.

Złoto, miedź czy srebro podkreślają charakter naturalnych surowców, dlatego lampy podłogowe nierzadko bazują na przykład na drewnianej podstawie, za to ich metalowe klosze mienią się jedną z tych wyrafinowanych barw.

Przede wszystkim geometria

Aktualne trendy podpowiadają nam zastosowanie oświetlenia w kształcie okręgów i kul. Aby wnętrze domowe było modne, trzeba poszukać lampy podłogowej zakończonej dużym kloszem – okrągłym i zamkniętym, o mlecznym lub transparentnym szkle. Chodzi o to, by efekt oświetleniowy odpowiadał naszym potrzebom.

Jeśli kształtne kule, które wydają się być aż nadto idealne, niekoniecznie pasują do naszej wizji wnętrzarskiej, można poszukać okręgów, które sprawiają wrażenie, jakby płynęły w powietrzu zawieszone na cienkich linkach. Zazwyczaj stosuje się tu LED-owe źródła światła. Tak wykonane oświetlenie kusi, intryguje, a do tego jest energooszczędne. Wróćmy jednak do lamp podłogowych.

Możemy postawić na kompozycje, które oferują kilka punktów świetlnych umieszczonych na elastycznych ramionach. Lampa podłogowa wcale nie musi być oczywista, dosłowna, klasyczna. W obecnych trendach nie brakuje miejsca na fantazję, egzotykę, połączenia materiałów, kolorów, detali czy kształtów, o których byśmy w ogóle nie pomyśleli, że to możliwe!

Bliżej natury

Nie zapominajmy o tym, że projektanci chcą nas maksymalnie zbliżyć do przyrody. Skoro we wnętrzach pojawiają się ściany wyglądające niczym porośnięte mchem, to tym bardziej warto obok nich ustawiać lampy podłogowe. Jakie? Te, które eksponują, ocieplają, podkreślają charakter aranżacji w wydaniu iście przyrodniczym.

Najbardziej nowoczesne lampy podłogowe, te proste, minimalistyczne czy nawet surowe, mogą stanowić spójny obraz wraz z naturalnymi materiałami, takimi jak beton, kamień czy cegła, które ponownie chętnie są widziane w domowych wnętrzach.

Aktualnie obowiązujące trendy dają szansę na stworzenie bardzo ciekawych wystrojów wnętrz. Jeśli postawimy na lampy podłogowe, uzyskamy unikalne aranżacje, będziemy się cieszyć funkcjonalnym i dekoracyjnym światłem, a przy tym wdrożeniem w domowe pomieszczenia najmodniejszych propozycji tego sezonu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge