Dodatki i elementy dekoracyjne w istotny sposób wpływają na wygląd wnętrza. Doskonale widać to na przykładzie dekoracji okiennych. Modny wystrój okien nie tylko ociepla pomieszczenie, ale nadaje mu również określonego klimatu i decyduje o jego charakterze. A ponieważ możliwości dekorowania okien za pomocą dostępnych na rynku produktów jest naprawdę wiele, to i stworzenie aranżacji, która będzie wpisywać się w oczekiwania inwestora, również nie powinno być trudne.

Modny wystrój okien jest sposobem na odświeżenie wnętrza bez potrzeby przeprowadzania generalnego remontu. Zmiana dekoracji okiennych wprowadza do aranżacji powiew świeżości i daje możliwość poprawy jej wyglądu  bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów. Umożliwia też optyczne powiększenie wnętrza, jego ocieplenie, a także zacienienie. Mnogość funkcji, jakie mogą spełniać dekoracje okienne, determinuje w dużym stopniu nasze wybory.

Modne dekoracje okienne wykonane z tkanin

Najpowszechniej spotykane dekoracje okienne, które od lat pojawiają się w polskich domach, to firany oraz zasłony. W nowoczesnych wnętrzach inwestorom zdarza się całkowicie rezygnować z ich wieszania, co jest naturalną konsekwencją zmieniających się trendów wnętrzarskich. Zgodnie z tymi, które nie tak dawno zagościły w modzie, wystrój okien powinien być efektowny, ale jednocześnie minimalistyczny, a tam, gdzie stosuje się styl nowoczesny, firan i zasłon nie było w ogóle. Jak wskazują niektórzy inwestorzy, takie wnętrza wyglądają jednak zbyt surowo i brakuje im przytulności. Dlatego wielu projektantów, nawet w przypadku aranżacji utrzymanej w stylu nowoczesnym, decyduje się na zawieszenie zwiewnych i lekkich firan. Taka dekoracja w wersji solo prezentuje się bardzo efektownie, a przy tym daje użytkownikom poczucie intymności i ociepla wnętrza. Modne dekoracje okienne to również same zasłony. Mowa tu nie o ciężkich kotarach, z jakimi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkadziesiąt lat temu, ale tkaninach równie delikatnych, co firany. Alternatywą dla nich mogą być transparentne albo zacieniające rolety rzymskie. Taka dekoracja prezentuje się bardzo ładnie we współczesnych aranżacjach, które z jednej strony stawiają na nowoczesność, z drugiej nie rezygnują z tkaniny, jako sposobu na dekorowanie wnętrza.

Inne ozdoby okienne

Poza tkaninami istnieją jeszcze inne sposoby na dekorowanie okien. Bardzo efektownie wyglądają na przykład drewniane rolety. Co istotne, doskonale prezentują się zarówno w biurach, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Wprowadzają do aranżacji niepowtarzalny  klimat i bez wątpienia ją ocieplają. Takie rolety są gratką dla inwestorów, którzy cenią w aranżacji naturalne materiały. Efektowny design i trwałość takiej dekoracji to kolejne atuty. Warto jednak wspomnieć, że drewniane rolety (nawet jeśli są odsłonięte) mogą dość mocno zacieniać wnętrze. Wymagają też konserwacji. A jeśli nie są poddawane odpowiednim zabiegom, mogą ulegać uszkodzeniu na skutek działania wilgoci oraz zmiany temperatur. Zamiast rolet drewnianych można zdecydować się również na aluminiowe. Moda na nie minęła jednak już wiele lat temu. I choć dziś pojawiają się jeszcze czasem w niektórych biurowcach, to we wnętrzach mieszkalnych już rzadko. Modny wystrój okien to także ten, który łączy funkcję rolet z tkaninami. Przykładem są rolety noc-dzień. Ale możliwości jest znacznie więcej. Przyjrzyj się im bliżej, zanim podejmiesz decyzję.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge